ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ این کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با جذب گردشگران بسیاری در سال به یکی از مقصدهای توریستی گردشگران در سطح جهان تبدیل شده است. آب و هوای متنوع و برنامه ریزی گسترده و امکانات متنوع توریستی دراین کشور به محبوبیت گردشگری آن افزوده است. مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه به روش های گوناگونی ممکن است که این روش ها از نظر هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم تفاوت دارند. در ادامه مطلب شما عزیزان را بیشتر با نحوه‌ی ثبت شرکت در ترکیه آشنا می کنیم.

شرکت چیست؟

شرکت از اجتماع دو یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا موسس با اهداف مشترک (معمولا تجاری) تشکیل می شود که بر اساس نوع آن اعضا یا شرکا سود حاصله را بین خود طبق اساسنامه تقسیم می کنند.
در ایران هفت نوع شرکت داریم که در این بین بیشتر شرکتهایی که اداره ثبت اسناد در املاک کشور به ثبت می رسند شرکت سهامی عام و خاص و مسئولیت محدود و تضامنی می باشند.
برای ثبت شرکت در تهران و ایران ابتدا باید هدف و موضوع فعالیت خود را مشخص کنید تا ببینید چه شرکتی مناسب کسب و کار شما می باشد.
هر شرکتی برای ثبت نیاز به نام دارد ، نام شرکت باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • دارای ریشه فارسی باشد یعنی در فرهنگ لغات دهخدا یا معین موجود باشد.
 • تکراری نباشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد. به صورت حروف باشد. سه سیلابی باشد .
 • از اسامی خاص نباشد.
 • از اسامی شعرا و دانشمندان و کاشفان معاصر نباشد.
 • مخالف شئونات اسلامی و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.
 • باعث فریب افکار عمومی نشود.

ده نکته مهم و اساسی در ثبت شرکت در ترکیه

 1. بدون اقامت نیز انجام میشود.
 2. سه حالت کلی دارد ثبت شرکت شخصی، ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت شرکت آنونیم یا تعاونی.
 3. در این پروسه الزامی به این نیست که دفتر تجاری داشته باشید شما میتوانید آدرس منزل را نیز به عنوان هوم آفیس به اداره ثبت اعلام نمایید.
 4. شما باید یک یا نهایتا دو عنوان کلی مانند شرکت مشاوره و بازرگانی …. یا شرکت ساختمانی و توریستی…
 5. معرفی و لی در اساسنامه شرکت می توانید موضوعات کلی کاملا بی ارتباط مانند پزشکی و پوشاک یا ساختمان و … را با جزئیات بیاورید.
 6. پروسه انجام کار طی یک هفته تا ده روز انجام می گیرد.
 7. طبق قانون کشور ترکیه شما باید یک حسابدار جهت انجام امور مالیاتی و اداری به دولت معرفی کنین تجربه و تخصص این حسابدار یا عدم تجربه و تخصص وی میتواند برای شرکت بسیار مهم باشد.
 8. بعد از ثبت شما باید یک چهارم مبلغ اجاره ماهیانه را به عنوان مالیات به اداره مالیات پرداخت کنید.
 9. در صورتیکه شما هیچگونه فاکتور نداشته باشید ماهیانه حداقل۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر دلار جهت هزینه های معمول شرکت هزینه خواهید داشت.
 10. جهت اخذ اقامت کاری حداقل سرمایه شخص صد هزار لیر می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *